Akıllı Telefonun Pilini En Çok Tüketen Uygulamalar

pil tüketen uygulamalar

Akıllı telefonların en büyük derdi şarj pillerinin çabucak bitmesi. Tabi pili en çok harcayan şeylerin başında akıllı telefon uygulamaları geliyor. Popüler Anti Virüs firması AVG’nin mobil telefonlar üzerinde yaptığı incelemeye göre en fazla pil tüketimi yapan 10 akıllı telefon uygulamasını belirlemiş.

AVG ‘nin belirlediği Top 10 listesine göre;

Telefon açılışından itibaren arka planda çalışarak en çok pil tüketen uygulamalar:
1- Facebook
2- Google Play Servis Uygulaması
3- Facebook Sayfa Yönetimi
4- BBM
5- Words with Friends
6- İnstagram
7- Facebook Messenger
8- ooVoo Video Call
9- ChatON
10- The Weather Channel

 

 

Kullanıcılar tarafından kullanım sıklığına göre en çok pil tüketen uygulamalar:
1- Snapchat
2- Amazon Shopping UK
3- Spotify
4- Line: Free Music
5- Samsung WatchON
6- Netflix
7- CleanMaster
8- Amazon Kindle
9- Amazon Shopping
10- BBC News

Bu uygulamalardan bir veya bir kaçını kullanıyor ve şarjınızın çabuk bittiğinden şikayet ediyorsanız işte nedenini buldunuz. Bu durumda ne yapabilirim? derseniz. Benim tavsiyem arka planda çalışan uygulamaları Greenify veya benzeri bir uygulama ile kapatın böylece kendiliğinden çalışmazlar. Esas pil tüketen Facebook mobil uygulamasını çok kullanıyorsanız, uygulamayı silin onun yerine internet tarayıcı üzerinden facebook’a giriş yaparsanız daha avantajlı olursunuz.

Aslında antivirüs programı olarak telefona yüklenen AVG uygulamasının virüsleri bulmaktan başka kullanıcıyı izleme marifetinin olduğu da net bir şekilde görülüyor ve her ne kadar listede yer almasa da sürekli arka planda bu tarz takip yapan bir uygulamada diğer uygulamalar kadar pili fazla tüketir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup