Google Hatiralar (Maps) 9.19 Sürümü

 

 

Google Haritalar (Maps ) uygulamasının en son sürümü olan 9.19 versiyonu duyuruldu. Bu versiyonda navigasyon özelliğini içeren bazı değişiklikler yapılmış. Yaklaşık 1 ay kadar önce de Navigasyon özelliği ülkemizde kullanıma açılmış olmasına rağmen işin ilginç tarafı 9.19 sürümünde yapılan değişikliklerin hepsi ülkemizde kullanılamıyor.

 

Google Maps 9.19 sürümünde yol tarafi aldığınızda sizi gösteren Mavi ok değiştirilebiliyor. Mesela alttaki görselde görebileceğiniz gibi Mavi Ok bir Star wars aracına dönüşmüş ancak bu özellik ülkemizde henüz aktif değil. Ayrıca uygulama içinde sol taraftaki menü içine navigasyon’a kolayca ulaşmak için Navigasyon ayarlarına kısayol seçeneği Start Driving eklenmiş ama bu seçenekte ülkemizde aktif değil. Bunun yanında navigasyon ekranı içinde ses düğmesi eklenerek sesi kapatma-sadece ikaz sesleri-tüm sesleri işlemlerinin yapılaması sağlanmış. Ülkemizde ses düşmesi görünüyor ama bir işe yaramıyor ancak cihaz dilini ingilizce yaparsanız bu düğme tüm işlevleri ile çalışıyor.

maps9.19

Uygulama içine Zaman Çizelgesi ayarları eklenmiş ama merak etmeyin bu özellik ülkemizde çalışıyor 🙂 bu seçenek üzerinden Google haritalar üzerindeki eski seyahat veya konum kayıtlarınızı silebiliyorsunuz. Önceden bu kayıtları silmek çok karmaşıktı şimdi bu menü ile kolay hale gelmiş.

maps919

 

Google Haritalar (Maps) 9.19 sürümünü aşağıdaki linklerden önceden indirebilirsiniz veya Play Store üstünden güncellemenin gelmesini bekleyebilirsiniz

64bit işlemcili cihazlar için BURADAN indirebilirsiniz

Diğer cihazlar için BURADAN indirebilirsiniz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup