Google Nexus 6P ( Huawei ) Sağlamlık Konusunda Düşündürüyor?

Google Nexus serisinin büyük ekranlı yeni üyesi Nexus 6P Amerika ‘da satışa çıkmıştı. Aslında bende Nexus 6P ‘yi merakla bekliyorum.  Ancak son zamanlarda kullanıcılar tarafından internet üzerinde yayınlanan videolar ve fotoğraflar sonrasında Nexus 6P sağlamlık konusunda fazlaca düşündürüyor.

Google Nexus serisi telefonlarını kendisi üretmek yerine Android işletim sistemini kullanan üreticilere telefonlarını ürettiriyor. Daha önceleri HTC, Samsung, LG gibi firmalara üretim yaptıran Google büyük ekranlı son üyesi 6P ‘yi bir sürpriz yaparak Çinli telefon üreticisi Huawei ‘ye ürettirmişti. Huawei son 2 senedir ürettiği akıllı telefonlar ile adından sıkça söz ettiriyor. ( Hatta bende Mate 7 Monarch modelini fazlasıyla incelemiş ve sahip olmak istemiştim ama telefon Türkiye ‘ye getirilmedi (:  )  Hal böyleyken Nexus 6p ‘nin dayanıklılık konusunda sorun yaşaması üzücü.

Nexus 6P dayanıklılık konsun da ne  gibi bir sorun yaşıyor? derseniz.

Aşağıdaki video da yeni kutusundan çıkarılan Nexus 6P ‘nin bükülmeye karşı dayanıksızlığını görebilirsiniz. Bu direç sorunu telefon cepteyken oturup kalkılırsa sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir. Ayrıca bir başka görüntüde de telefonun arka kısmında kameranın önünde bulunan cam panelin çok kolayca kırıldığına dair.

Beklemek istemeyenler  4. dakikaya geçsin 🙂

Konularla ilgili Google ‘dan her hangi bir resmi açıklama yok. Ama arka cam panelin dayanıklılığının arttırılması hususunda Huawei ile irtibata geçilmiş ama bükülme konusunda ne Google ne de Huawei ‘den ses yok. Bende bu videoyu 3 gün önce izlediğimde Google ‘a bir mail yolladım ve tahmin ettiğiniz gibi her hangi bir cevap gelmedi. Ama cevap gelirse bilgi vereceğim 🙂

02-nexus-6p

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup