Kodi Nedir? Nerede Kullanılır? Nasıl Yüklenir?

kodi

Kodi Nedir?

Kodi; eskiden XBMC adıyla bilinen internet tabanlı medya yazılımıdır. Kodi dahilinde bulunan Müzik, Video, Resim, TV menüleri sayesinde Kodi üzerinden mevcut cihazınızda bulunan  video ve resimlere veya Kodi için hazırlanmış eklentiler sayesinde internet üzerinde yayınlanan Müzik, Video, Resim veya TV yayını gibi içeriklere kolayca ulaşarak izleyebilirsiniz.

Nerede Kullanılır?

Kodi internet destekli bir medya yazılımı olduğu için bilgisayar, tablet, akıllı telefon, TV box ve Raspberry Pi gibi cihazlarda kullanılabilir. Kodi, tablet ve akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan Android ve İOS işletim sistemlerini desteklemektedir. Ayrıca Apple TV ve Android tabanlı TV Box cihazlarda da kullanılabilir. Android TV Box cihazlarda sadece Kodi arayüzü ile çalışan Kodi Box  cihazları da mevcuttur.

 

Nasıl Yüklenir?

Yükleme işlemi aslında çok basit. BURADA paylaştığım linkten Kodi.tv  web sayfasına giriş yaparak site üzerinden kullandığınız cihaz platformuna uygun olan Kodi versiyonunu indirerek, cihazınıza her zaman nasıl uygulama kuruyorsanız aynı şekilde kurulum yaparak kullanabilirsiniz.

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup