Samsung Note 5 (N920C) İçin Android 6.0.1 Irak Resmi Sürümü N920CXXU2BPB9

Samsung her zaman ki gibi gecikmeli olarak Android sürümlerini cihazlara göndermeye devam ediyor. Çok şükür sonunda Note 5 (SM-N920C) için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Kamboçya ve Irak için yayınladı. Resmi Türkiye sürümü için yayınlanma tarihinin olarak Mart ayı içinde olacağı söyleniyor ama benim gibi beklemek istemiyorsanız sizde IRAK sürümünü yükleyerek Android 6.0 Marshmallow ‘u kullanabilirsiniz. 

Irak sürümü de resmi sürüm olduğu için bu sürümü yüklemek garantinizi bozmaz daha sonra isteseniz Türkiye sürümü çıktığında onu da Odin üzerinden yükleyerek kullanabilirsiniz.

Android 6.0.1 Marshmallow N920CXXU2BPB9 sürümünü Note 5 cihazınıza yüklemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

1- BURADAN veya BURADAN Android 6.0.1 N920CXXU2BPB9 sürümünü bilgisayarınıza indirin ve zip dosyasından çıkartın.

2-  BURADAN Odin sürümünü indirin ve klasöre çıkarın.

downloadmode

3- Telefonunuzu kapatın. Telefonunuzda Home + Güç + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basarak Download modunu açın ve ses yükseltme tuşuna basın. USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlayın.

odin

4- Daha önce yüklemediyseniz buradan Samsun Mobile Driver’ı indirin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (zip içinden çıkan tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı)  Odin üzerinde yer alan AP bölümüne yerleştirin. ID:COM yazan  kısında port numarası belirdikten sonra START tuşuna basarak yükleme işlemini başlatın.

Yükleme işlemi bittikten sonra cihaz kendisini kapatıp açacak sonrasında yeni sürümün cihaz içindeki son kurulumları olacak. Bu işlemler bittikten sonra Android 6.0.1 Marshmollow ‘u Note 5 üzerinde kullanabilirsiniz.

Irak sürümünde Türkçe dil desteği var. Kurulumdan önce veya sonra Wipe işlemi yapmazsanız cihazınızda hiç bir ayar değişmez. Resim, video ve rehberiniz de silinmez.

Marshmallow ‘da ilk göze çarpan küçük görsel değişiklikler. Bunun haricinde  kullanımda fark var mı derseniz? Sanırım 5.0’a göre şarjı daha çok tüketiyor. Hız olarak farkı görmek isterseniz en sondaki ekran görüntüsüne bakın ama üzülebilirsiniz.

Android6.0 (3)Android6.0 (5)Android6.0 (1) Android6.0 (2) Android6.0 (6)

Android6.0 (4)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup