Unlock Root ile Andorid Cihazınızı Kolayca Root Yapabilirsiniz

 

Root Android telefonların kullanıcı tarafından tam olarak kontrol altına alına bilmesi gerekli olan yetkidir. Bu sayede sistem dosyalarına erişim yapılarak üreticinin normal şartlarda kullanıcıların müdahale etmesini istemediği alanlara erişim yapabilirsiniz.Root ne avantaj sağlar? Root yetkisi ile sistem içinde gereksiz çalışan uygulamaları kapatabilir veya silebilirsiniz, uygulamaların izinlerini ve çalışma ayarlarına müdahale edebilirsiniz, ülke sınırlamalarını aşabilirsiniz. Ancak Root işlemi cihaz üreticileri tarafından onaylanmamakta ve Root olan cihazlarda telefonun garantisi devre dışı kalmaktadır.

Root yetkisini almak için Odin ile cihaz modelinize ve rom sürümünüze uygun Root kernelini yüklemeniz gerekli. Ancak işler artık giderek kolaylaşıyor. Son olarak UnlockRoot uygulaması ile artık birçok cihaz kolayca root yetkisine sahip olabilir.

Unlock Root uygulaması ile HTC, Huawei, Samsung, Motorola, Sony, LG’nin belirli modelleri ve Amazon Kindle Fire root yapılabiliyor. Uygulama geliştiricileri sürekli yeni cihazlar ekliyorlar. Güncel listeyi ve destekleyen modelleri BURADAN görebilirsiniz.

Unlock root uygulaması ile cihazınızı root yapmanız için gereken işlemler şu şekilde:

1- BURADAN Unlock Root uygulamasını indirin ve bilgisayarınıza kurun ( virüs programınız uygulamanın indirilmesini engelleyebilir devre dışı bırakmanız gerekli ayrıca yükleme sırasında tool bar ve güvenlik uygulaması yüklemek için izin istiyor) Kurulum yaptıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatın.

2-  Unlock Root uygulamasını çalıştırın. Android telefonunuzu bilgisayara bağlamadan önce Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri> Hata Ayıklama modu‘nu aktif yapın sonra telefonunuzu usb kablo ile bilgisayara bağlayın.  Cihaz tanıtımı bittikten ve uygulamanın alt kısmında “Ready” sonra yazısını gördükten sonra ROOT tuşuna basın. ( Samsung cihazlar için bilgisayarınızda Samsung USB Driver veya Kies yüklü olması gerekli)

3- Root tuşuna bastıktan sonra cihaz modelini destekleniyorsa gelen pencerede model ve rom sürümünün doğruluğunu kontrol edin. Doğruysa Cihaz modelinizin yazdığı kısıma fare ile tıklayın ve kurum işleminin bitmesini bekleyin.

4- Kurulum işlemi bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatmanızı isteyecek. Burada Yes tuşuna bastığınızda telefonunuz yeniden kapanıp açılacak. Açıldığında menü içinde Superuser uygulaması görünürse cihazınız başarılı bir şekilde Root yetkisine sahip olmuş demektir.

 

Bu uygulama ile UNROOT kısmında aynı işlemler ile root yetkisini kaldırabilirsiniz

 

Not: cihazınız uygulama listesinde yoksa bu uygulama ile Root yapamazsınız. Cihazınız desteklenen modeller arasında bulunsa bile rom sürümü desteklenmiyorsa yine root yapamazsınız.

Not 2: Bu uygulamadan veya işlemlerden doğacak tüm risk ve sorumluluklar kullanıcıya aittir. 

 

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup