USB Flashdisk Üzerinde Çalışan Android; Remix Os Kurulumu Nasıl Yapılır?

 

Android günümüzde telefondan saate her alanda kullanılıyor ama bilgisayar üzerinde çalışan bir sürümü yoktu. Jide Teknoloji şirketi bu durumu fark etmiş olacak ki bilgisayar üzerinde Android deneyimini yaşamak isteyenler için geliştirdiği Remix OS ile sorunu çözmüş.
 

Remix OS aslında bilgisayar kullanıcılarının aşina olduğu arayüze göre görsel ve işlevsel olarak düzenlenmiş bir Android 5.1.1 Lollipop sürümüdür. RemixOs ‘u USB 3 destekli bir USB Flashdisk ‘e kurarak Android işletim sistemine sahip mobil bir bilgisayara sahip oluyorsunuz. Bu sayede her hangi bir bilgisayara RemixOs yüklü USB Flashdisk ‘inizi taktığınızda tüm uygulama ve çalışmalarınızı o bilgisayarda kullanabiliyorsunuz.

 

Remix OS ‘u sizde USB Flashdisk ile kurmak ve kullanmak çok kolay denemek isterseniz lazım olacak olanlar:

1 adet USB 3 desteklik minimum 8GB hafıza alanına sahip Flashdisk (Fat32 formatında biçimlendirmiş olmanız gerekli )

1 adet bilgisayar (dizüstü, masa üstü fark etmez bilgisayar olsun)

1 adet Remix OS  PC yazılımı. Onu BURADAN indirebilirsiniz.

 

İndirdiğiniz RemixOs yazılımını zipten çıkarıp bilgisayara kaydedin ve  içinde bulunan Remix OS USB Tool ‘u çalıştırın, gelen pencereden Remix OS.iso  dosyasını USB Flashdisk içine kurun.

remixos remixos2

 

USB üzerine kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayar yeniden başlatılmak istenecek işlemi onaylayın. Bilgisayarınız yeniden başlarken BİOS ayarlarına giriş yapın ve başlangıç yönetimini CD-Rom verine USB olarak ayarlayın ve tekrar bilgisayarı başlatın.

Bilgisayarınız tekrar açıldığında karşınıza seçim ekranı çıkacak burada Guest Mode seçerseniz yaptığınız işlemler ve uygulamalar kaydedilmez Remix Os ‘u her kapattığınızda cihaz sıfırlanır. Resident Mode ile kurulup yaparsanız  tüm verileriniz saklanır.

remixos4

Kurulum modunuzu seçtikten sonra kurulum ekranı gelecek burada bilgisayarınızın ve Flashdiskinizin hızına göre işlemler birkaç dakika sürebilir.

remixos5remixos6

Kurulum bitince karşınıza klasik Android kurulum seçenekleri gelecek işlemleri bitirdikten sonra Remix OS kullanıma hazır olacak.

remixos7remixos3 remixos8

 

Remix Os Türkçe dil seçeneğine sahip değil, ayrıca cihaz üzerinde Google Play Store bulunmuyor. Ben Yandex store ile lazım olan uygulamaları kurdum. Ayrıca harici olarak bir çok uygulama marketine internet üzerinden ulaşmak ta mümkün.

Remix OS kullanılan bilgisayar üzerindeki klavye mouse u otomatik algılıyor sizin bir ayar yapmanıza gerek kalmıyor. Dokunmatik ekranlı bir  Windows 10 tablette kullanım çok daha güzel olur, hem Andorid hem windows elinizin altında bulunur.

Keyifli kullanımlar.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup