XBMC İle Android Telefonunuzu Media Center’a Dönüştürün

XMBC

XBMC açık kaynak kodlu olarak geliştirilen; Windows, Mac, Linux, Android işletim sistemleri Apple Tv, Android Box ve Xbox konsollarında kullanılan bir Media Center uygulamasıdır.XMBC ile internet üzerinde yayın yapılan dizi, film, müzik videolarını stream özelliği ile hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.  XBMC  tüm video formatlarını destekliyor bu sayede bilgisayarınızda veya telefonunuzda yüklü olan videoları bu uygulama ile oynatabilirsiniz, alt yazı desteği ile videoları alt yazı ile izleyebilirsiniz. Ayrıca müzik ve resim dosyalarını da XBMC ile görüntülemeniz mümkün. 

XBMC Android sürümü ile telefonunuz Media Center’a dönüşüyor. Bilgisayarınız ile yaptığınız tüm aktiviteleri Android cihazınız üzerinden yapabiliyorsunuz.

Android cihazınızda XBMC uygulamasını kullanmak için  BURADAN XBMC Frodo Android uygulamasını telefonunuza indirin ve kurun. Uygulama kurulduktan sonra telefonunuzda yüklü olan video ve mp3 dosyalarını tarayacak albüm kapağı ve film afişlerini gösterecek. XBMC üzerinde bir çok stream içerik yüklü olarak geliyor. Bu içerikler üzerinden film, dizi gibi videolara ulaşmanız mümkün ama çoğunluğu yabancı dilde, ancak türkçe olarak hazırlanmış ve sürekli güncellenen içeriklerde mevcut. Benim karşılaştığım en iyi Türkçe içerik www.xbmctr.com sitesinde. Site üyeleri kendi eklenti paketlerini hazırlamışlar ve sürekli güncelliyorlar. Xbmctr eklenti paketi ile bir çok güncel film, dizi videolarına Türkçe içerik ile ulaşabilir hatta TV Kanallarını ve Radyoları anlık olarak XBMC üzerinden takip edebilirsiniz.

XBMCTR içeriğini kurulumu ve kullanımı ile ilgili bilgiye BURADAN  ulaşabilirsiniz.

 

XBMCXBMC

 

Bir de bilgisayarınızda XBMC kullanıyorsanız Android telefonunuzu XBMC’nin kumandası olarak kullanabilirsiniz. Bunun için Official XBMC Remote uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
quup